Audi A5 to sportowe auto klasy średniej

bmw x4
BMW X4 – wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem
27 kwietnia, 2021
Mercedes CLS – co warto wiedzieć?
27 kwietnia, 2021
Pokaż wszystkie
audi a5

Model A5 zadebiutował w roku 2007 na targach motoryzacyjnych Genewie, a jego druga generacja w 2016 roku na paryskich salonach. Przyjrzymy się najnowszej wersji auta z roku 2020 noszącego znamiona sportowego coupe, czyli nadwozia przez niektórych uznawanego za dinozaura motoryzacji.

Audi A5 okiem użytkownika

Stylistyka Audi A5 jest dość ostra i agresywna, przy czym elegancka jak przystało na sportowe coupe. Szczególne wrażenie robi przednia kratownica w kształcie plastra miodu. Ergonomia kokpitu stoi na bardzo wysokim poziomie, mamy do dyspozycji duży 10.1 calowy lub 12.3 calowy ekran(opcjonalnie), minusem jest brak drążka do sterowania. Wnętrze jest dość funkcjonalne, praktyczny rozwiązaniem są dodatkowe półeczki i podstawki na kubki. Miejsca siedzące ustawione są dość wysoko co gwarantuje dobrą widoczność, jednak zwolennicy sportowych aut woleliby usiąść niżej. Mankamentem jest zmniejszone miejsce na tylnej kanapie, dla wyższych osób to prawdziwa katorga (zwłaszcza przy wysiadaniu) co jest jednak pewnego rodzaju normą w modelach coupe.

Silnik nie porywa swoją mocą, A5 nie jest demonem prędkości i przyśpieszenia, ale osiąga całkiem niezłe wyniki. Spalanie podczas testowania w różnych sytuacjach jest na poziomie 9.1l, przy delikatnej jeździe możliwe jest osiągnięcie poziomu około 5l, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o napęd producent z Ingolstadt oferuje standardowo wersje na przednie koła lub wersje quatro. Auto jest wyposażone w system ESP, który wkracza dość brutalnie, gdy próbujemy ostrzejszego wejścia w zakręt. Zawieszenie jest dość twarde, jednak dające wrażenie komfortu podczas jazdy. Skrzynia biegów funkcjonuje bez zarzutów jednak nieidealnie. Kufer o pojemności 465l na pewno nie rozczaruje amatorów aut z tego segmentu.

Audi A5 coupe

Jeśli szukamy niewielkiej i eleganckiej, a zarazem ekonomicznej limuzyny w stylu coupe Audi A5 wydaje się być solidnym i trafnym wyborem. Jednak z pewnością będzie to rozczarowanie dla fanów sportowych aut i agresywnego stylu jazdy.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]