BMW X1 – recenzja najnowszego rocznika

bmw x4
BMW X4 – wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem
27 kwietnia, 2021
Pokaż wszystkie

BMW X1 zadebiutował na paryskich pokazach motoryzacyjnych w 2009 roku, eksperci określili ten model jako interesujące połączenie aut z segmentu SUV i kombi. Druga generacja doczekała się swojej premiery po 6 latach podczas frankfurckiego salonu samochodowego. Przyjrzyjmy się bliżej najnowszej odsłonie najmniejszego crossovera bawarskiego producenta samochodów.

 Wnętrze BMW X1

W kabinie zainstalowano nowoczesny system multimedialny o przekątnej monitora od 6,5 cala do 10.2 cala. Wykończenie to zręczne połączenie skóry, plastiku, aluminium, a nawet prawdziwego drewna. Kierownica jest naprawdę nabita i „tłusta”. Ciekawą opcją jest zastosowanie oświetlenia ambientowego (6 kolorów do wyboru). Fotele i kanapa są przyjemne w dotyku i wygodne, są umiejscowione dość wysoko, sprawia to wrażenie, że mamy dużo miejsca nad głową, podwyższając komfort jazdy i widoczność dla kierowcy. Projektanci skupili się bardziej na przestrzeni dla podróżujących niż nad wielkością bagażnika (505l bez składania siedzeń), jednak wyższe osoby mogą mieć problem ze znalezieniem miejsca na nogi zajmując tylne miejsca.

Praktycznym rozwiązaniem jest podłoga z podwójnym dnem. X1 posiada też w wyposażeniu stałe połączenie z Internetem, skrętne reflektory czy funkcje automatycznej zmiany świateł drogowych na mijania. Jeśli chodzi o silnik i układ napędowy, BMW proponuję nam jak zwykle szeroką gamę, jest to aż 16 modeli i kombinacji łącznie z napędem hybrydowym. Najsłabszy silnik posiada 116KM, najmocniejszy 231KM, a spalanie waha się od 8.1l w cyklu miejskim do 5.1l w trasie. Auto bardzo dobrze trzyma się drogi, sprawdza się zarówno na autostradach jak i lokalnych drogach, jest także bardzo dobrze wyciszone. Wadą tego modelu są wysokie koszty eksploatacji i napraw.

BMW X1 to auto dla zwolenników rozwiązań kompaktowych

BMW X1 to auto dla zwolenników rozwiązań kompaktowych. Jest to samochód stosunkowo uniwersalny. Sprawdzi się zarówno w miejskiej dżungli umożliwiając podjechanie pod wysoki krawężnik jak i na leśnej drodze.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]