BMW X4 – wszystko co powinieneś wiedzieć przed zakupem

BMW X1 – recenzja najnowszego rocznika
27 kwietnia, 2021
audi a5
Audi A5 to sportowe auto klasy średniej
27 kwietnia, 2021
Pokaż wszystkie
bmw x4

BMW X4 jest odpowiedzą bawarskiego koncernu samochodowego na poszukiwania połączenia SUV-a ze sportowym coupe. Historia tego modelu zaczyna się w roku 2014, przyjrzymy się natomiast bliżej najnowszej wersji, która jest owocem drugiej generacji.

BMW X4 – zachwyca czy nie zaskakuje?

Samochód na pierwszy rzut oka prezentuje się okazale i atletycznie, jednak część krytyków uważa, że brakuje mu powabu i lekkości. Nie odstraszy to na pewno amatorów kombinacji sportowego coupe z crossoverem posiadającego nieszablonowe nadwozie i naszpikowanego gadżetami. Jednak zacznijmy od wnętrza, które jest naprawdę dobrze zaplanowane, ciężko się doczepić do wykończenia jak to zazwyczaj bywa w samochodach BMW. System multimedialny cechuje się wysoką ergonomią, jest obsługiwani przez dżojstik jak i przez ekran dotykowy, co jest dość nowatorskim rozwiązaniem. Przednie fotele są bardzo wygodne i przyjemne w dotyku.

Jeśli chodzi o tylną kanapę otwór drzwiowy jest dość mały jednak, gdy już uda nam się usiąść zapominamy o tej niedogodności. Siedzenia są położone dość wysoko co poprawia komfort jazdy, a 525 litrowy bagażnik jest dużą zaletą tego samochodu. Mimo, że na papierze oraz patrząc na licznik podczas jazdy, osiągi auta wyglądają iście sportowo, to za kierownicą nie poczujemy iskry, która jest tak pożądana u fanów sportowego coupe. Warto wspomnieć o doskonałym wyciszeniu we wnętrzu X4. BMW oferuje nam 6 wersji silnika, każdy z napędem 4×4.

BMW X4 – spalanie

Jeśli chodzi o spalanie, w mieście wynosi ono około 11l, podobnie przy agresywnym prowadzeniu auta na autostradzie, jednak przy spokojnej jeździe możliwe jest osiągnięcie 8l w cyklu mieszanym. Warto wspomnieć o diabelsko mocnej skrzyni biegów i o świetnym zawieszeniu. Największa wada to brak sportowego zacięcia i wspomnianej wyżej iskry podczas jazdy.

X4 to samochód, który z pewnością znajdzie swoich amatorów, niebagatelny wygląd przez jednych uważany jest za cudo stylistyki, a przez innych nazywany nieco pokracznym.  Z pewnością jednak ten model gwarantuje spokojną i stabilną jazdę z niewielkim sportowym pazurem.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]