Mercedes CLS – co warto wiedzieć?

audi a5
Audi A5 to sportowe auto klasy średniej
27 kwietnia, 2021
prosche cayenne
Porsche Cayenne – funkcjonalny SUV
27 kwietnia, 2021
Pokaż wszystkie

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+, designo diamantweiß bright; Leder Nappa AMG schwarz mit roten Kontrastziernähten;Kraftstoffverbrauch kombiniert: 8,7 l/100 km; CO2-Emissionen kombiniert: 200 g/km* Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+, designo diamond white bright; AMG nappa leather black with contrasting topstitching in red;Fuel consumption combined: 8,7 l/100 km; CO2 emissions combined: 200 g/km*

Mercedes CLS to z definicja samochód klasy średniej, jednak ten model z pewnością wykracze poza te kilkach suchych faktów. Premiera auta miała miejsce w roku 2004, a jego trzecia generacja jest dostępna od roku 2018, przyjrzyjmy się najnowszemu wydaniu perełki ze stajni Mercedesa.

Co kryje wnętrze CLS?

CLS trzeciej generacji to 4-drzwiowe luksusowe coupe. Już na pierwszy rzut oka w wyróżnia się nowy grill zbudowany z miniaturowych ikonek Mercedesa. Oczywiście możemy podziwiać agresywną, a zarazem lekka i elegancką sylwetkę. Dzięki wyprofilowanym fotelom nawet pomimo sportowego wyglądu w środku siedzi się bardzo przyjemnie, także podczas długiej podróży. Wyższe osoby nie będą mieć problemu nawet na tylnej kanapie, warto też wspomnieć, że zmieszczą się tam bez problemu trzy osoby. Detalem choć niezwykle efektownym jest wybór aż 64 kolorów podświetlających wnętrze samochodu. Natomiast o nasz relaks w czasie podróży zadba 6 programów relaksacyjnych.

Do dyspozycji mamy oczywiście też całą armię asystentów i systemów wspomagających bezpieczeństwo podczas jazdy oraz dbających o komfort, którymi sterujemy dwoma dużymi ekranami multimedialnymi. Ciekawostką jest, że projektanci ze Stuttgartu nie zrezygnowali całkowicie z manualnych pokręteł. Materiały wykorzystane we wnętrzu są jednak dość krzykliwe i niektórzy uznają je za przesadzone. Kufer ma pojemność 490l. Mercedes oferuje nam kilka naprawdę ciekawych modeli silników, nie rezygnując z diesla.

Auto prowadzi się bardzo pewnie i lekko oraz jest wyjątkowo zwinne, przy czym spalanie jest stosunkowo ekonomiczne. Prędkość maksymalna wynosi 250km/h i jest oczywiście ograniczona elektronicznie, a przyśpieszenie do setki wynosi ok 5 sekund. Istnieje możliwość dokupienia pneumatycznego podwozia, niwelującego nierówności lub podkreślającego sportowy pazur.

Nowy Mercedes CLS

Nowy CLS to powrót do najlepszych tradycji konstruktorów ze stajni Mercedesa, mimo pełnego gadżetów wnętrza jest także pełne smaku i elegancji. To naprawdę ciekawa propozycja dla fanów sportowego wyglądu i luksusowych wnętrz.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]