Porsche Cayenne – funkcjonalny SUV

Mercedes CLS – co warto wiedzieć?
27 kwietnia, 2021
Pokaż wszystkie
prosche cayenne

Porsche Cayenne coupe to połączenie funkcjonalnego SUV-a i auta ze sportowym nadwoziem, wszystko okraszone luksusem. Samochód powstał na bazie trzeciej generacji Cayenne, a swój debiut miał w roku 2019, przyjrzyjmy mu się bliżej.

Porsche Cayenne Coupe – kwintesencja finezji

Jak powszechnie wiadomo włoska stylistyka to kwintesencja finezji, nie inaczej jest w przypadku Cayenne w wersji coupe. Już na pierwszy rzut oka spektakularne wrażenie sprawia gwałtownie ścięty tylny dach. Sportowy charakter tego modelu Porsche podkreśla także wysuwany tylny spojler, a szeroki błotniki nadają atletycznej sylwetki. Już nawet w standardowej wersji mamy do dyspozycji panoramiczny dach, pakiet sportowy, szereg asystentów. Przednie siedzenia są bardzo dobrze wyprofilowane i wygodne, możliwy jest też wybór układu tylnych siedzeń. Nawet pomimo ściętego dachu wyższe osoby czują się komfortowo, również podczas dłuższej trasy zarówno jak chodzi o ułożenie nóg jak i powierzchnię nad głową.

Wnętrze jak przystało na włoską markę jest eleganckie, projektanci nie zrezygnowali z przycisków i pokręteł, dzięki czemu nie musimy mozolnie szukać wybranej opcji w systemie multimedialnym. Sportowa stylizacja skradła jednak sporo powierzchni na kufer, którego pojemność wynosi 600 litrów. Istnieje też możliwość dokupienia karbonowego dachu w opcji, który poprawia osiągi oraz 22 calowych felg i kilkudziesięciu innych ułatwień. Porsche oferuje nam oczywiście kilka wersji ciekawy silników do wyboru.

Przyśpieszenie do setki zajmuje około 6 sekund, a prędkość maksymalna jest dość elektryzująca samochód osiąga 263km/h. Samochód bardzo dobrze trzyma się zakrętów, układ kierowniczy działa idealnie. Kilka ciepłych słów warto też powiedzieć o skrzyni biegów, która funkcjonuje bardzo płynnie i nie szarpie.

Cayenne ze sportowym zacięciem

Cayenne ze sportowym zacięciem jest reklamowany jak najładniejszy SUV coupe na rynku, można w dużej mierze podzielić ten pogląd. Wysoka cena oczywiście jest proporcjonalna do wyglądu i funkcjonalności, musimy także pamiętać o wysokich kosztach napraw w przypadku awarii.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]